نحوه فعال سازی copy و Paste برای ماشین مجازی ها در Vsphere Client

miracle738 کامپیوتر, مجازی سازی , ,

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که قصد داشتید یک متن انتخابی مثل سریال نامبر یا هر چیز دیگه رو از روی سیستم خودتون کپی کرده و در داخل ماشین مجازیتون Paste کنید ولی متوجه شدین که این امکان وجود نداره . امروز قصد دارم تا روش فعال سازی این امکان در Vmware Vsphere Client رو توضیح بدم .

مرحله 1 :

در مرحله اول شما بابد VMware Tools رو برروی ماشین مجازی تون فعال کنید . برای این فعال سازی شما از منوی VM وزیر منوی Guest گزینه Install/Upgrade Vmware Tools رو انتخاب می کنید و بعد اون یک درایو جدید برای شما در داخل ماشین مجازی Mount میشه و شما روی اون کلیک می کنید و عملیات نصب رو بازدن چند تا Next دنبال می کنید .

نکته : توجه داشته باشید که در لیست سخت افزارهایی که برای ماشین مجازی تون تعریف کردین ، حتما یک CD-Rom هم تعریف شده باشه تا امکان Mount شدن ISO مربوط به Vmware Tools وجود داشته باشه .

مرحله 2:

در این مرحله ماشین مجازیتون رو خاموش کرده و سپس روش کلیک سمت راست کرده و گزینه Edit Settings رو انتخاب می کنید .

مرحله 3 :

از پنجره باز شده وارد تب Options شده و گزینه General رو از لیست انتخاب می کنید . بعد از قسمت سمت راست و پایین تب ، دکمه Configuration Parameters رو کلیک می کنید .

مرحله 4 :

در پنجره باز شده دکمه Add Row رو کلیک می کنید و موارد ذیل رو در فیلد Name مقدار false رو در قسمت Value برای اونا وارد می کنید :

isolation.tools.copy.disable

isolation.tools.paste.disable

بعد از پایان کار و تایید و بستن پنجره های بازشده ، ماشین مجازیتون رو روشن کرده و از قابلیت فعال شده لذت می برین ، به همین آسونی !

نوشته شده توسط

شاه جهانی بهنام

من بهنام شاه جهانی کار با رایانه را از 15 سالگی در سال 1377 با سیستم عامل MS-DOS 6.2 شروع کردم و هم اکنون با مدرک کارشناس ارشد تجارت الکترونیک به عنوان مدیر شبکه و سیستم های کامپیوتری مشغول به کارم و اعتقاد دارم خیلی چیزا تو زمینه کاریم هست که ازشون بی اطلاعم و در پی یادگرفتن و به اشتراک گذاری اونها در این وبلاگم .

شاید دوست داشته باشید:

حذف Protection از فایل های اکسل

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که قصد تغییر در یک Sheet اکسل رو داشتین و متوجه شدین که اون Sheet پروتکت شده و به اصطلاح فقط خوندنیه . امروز قصد دارم یکی از کارآمد ترین روش هایی که خیلی سریع می تونید Protection رو از روی فایل اکسل بردارید رو به شما معرفی کنم .

حل مشکل Deploy کردن یه ماشین مجازی Export شده

شاید برای شما هم این مشکل پیش اومده باشه که تصمیم گرفته باشید یک ماشین مجازی رو از یک سرور به سرور دیگه با استفاده از OVF Template انتقال بدین ولی علیرغم برقراری تمام شرایط یه پیغام خطا دریافت می کنید . امروز قصد دارم تجربه خودم رو در این زمینه با شما به اشتراک بذارم .

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x