معرفی مجموعه EnglishPod

miracle738 زبان انگلیسی , , , ,

دو سال پیش با یک مجموعه آموزش زبان به نام EnglishPod برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی آشنا شدم که همیشه آرزوم بود تا بتونم اون رو با یه پارتنر زبانی تمرینش کنم تا اینکه 8 ماه پیش عضو یک گروه 8 نفره در اسکایپ شدم که واقعا همشون دنبال تقویت زبان انگلیسیشون بودن و با پیشنهاد من تصمیم گرفتیم تا روزا به یکی از Episode های مجموعه Englishpod گوش بدیم و شب ها با لغات و اصطلاحاتی که یاد گرفتیم یک داستان یا یک خاطره رو برای دیگران تعریف کنیم . این روند بعد چند ما کاملا برای ما جاافتاده و انصافا تمام اعضا از این متد رضایت دارن .

مجموعه پادکست EnglishPod

ولی این EnglishPod چی هست ؟!

این مجموعه به زبان انگلیسی و دارای پادکست هایی در 4 سطح Elementary ، Intermediate ، Upper ، Advanced هست که شامل موضوعات کاملا متنوعی از قبیل پارتی ، اتفاقات محیط کار ، عشق ، خیانت ، جاسوس بازی و … و هر Podcast دارای 4 فایله .

یک فایل که فایل دیالوگه . فایل دوم که در اون 2 نفر ( مارکو و اریکا ) شروع می کنن مو به مو اصطلاحات و لغات جدید رو برای شما معنی می کنن و کاربرد اونا رو توضیح می دن . فایل سوم یک فایل صوتی دیگست که از اون می تونید برای مرور لغات استفاده کنید و در نهایت یک فایل PDF شامل Transcript (شرح دیالوگ) به علاوه تعدادی کلمه مرتبط در اون قابل دسترسیه.

نکته جالبی که این مجموعه داره اینه که در فایل دوم بارها بعد از توضیح بخشی از اصطلاحات ، دیالوگ مجددا پخش می شه و یک بار هم دیالوگ به صورت شمرده شمرده و آروم پخش می شه تا شما بتونید کاملا متوجه کل دیالوگ بشین فلذا اگه بخشی از دیالوگ رو در ابتدا متوجه نشدین به هیچ وجه نترسین .


برای دانلود می تونید از بسیاری از سایت های آموزش زبان در اینترنت استفاده کنید ولی من لینک دانلود از 2 تا از این وب سایت ها رو این پایین براتون قرار می دم :

دانلود مجموعه Englishpod از سایت IrLanguage.com

دانلود مجموعه EnglishPod از سایت Liber.ir


من هم تصمیم دارم تا از این به بعد داستان هایی رو که با لغات جدید هر قسمت می سازم رو اینجا با شما به اشتراک بذارم و از نظرات شما برای بهبود انگلیسیم استفاده کنم .

شما می تونید برای نمونه به یکی از پادکست های این مجموعه از لینک های زیر گوش بدین

فایل دیالوگ
فایل توضیحات
فایل مرور مطالب

فایل PDF مربوط به Transcript

نوشته شده توسط

شاه جهانی بهنام

من بهنام شاه جهانی کار با رایانه را از 15 سالگی در سال 1377 با سیستم عامل MS-DOS 6.2 شروع کردم و هم اکنون با مدرک کارشناس ارشد تجارت الکترونیک به عنوان مدیر شبکه و سیستم های کامپیوتری مشغول به کارم و اعتقاد دارم خیلی چیزا تو زمینه کاریم هست که ازشون بی اطلاعم و در پی یادگرفتن و به اشتراک گذاری اونها در این وبلاگم .

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *